Znane i nieznane postacie historyczne

    Podstrona znane i nieznane postacie historyczne, to miejsce, gdzie będą pojawiać się notki biograficzne osób, które podczas moich podróży "spotkam na swoim szlaku". Większość z tych postaci już nie żyje, ale bardzo często ich losy są do dziś dnia wspominane i ja również postaram się tutaj opisać. Są jednak i takie, które żyją i które miałem zaszczyt spotkać osobiście podczas moich wypraw. Takie spotkania są dla mnie czymś wyjątkowym i na długo zapadły w mojej pamięci. Postaram się więc Wam przedstawić je bliżej wraz z kilkoma pamiątkowymi zdjęciami.
    Aby taka postać mogła się tutaj pojawić, postawiłem sobie za cel, że muszę albo spotkać ja osobiście, albo też odnaleźć jej grób. Z dotychczasowych moich podróży, już wiem, że w większości będą to postacie związane z I i II Wojną Światową, co nie każdemu może to przypaść do gustu. Jednak pojawią się też inne, równie ciekawe, oceńcie to sami.
   Chciałbym również prosić w tym miejscu o wyrozumiałość, jeśli chodzi o opisane przeze mnie postacie, zwłaszcza, te, które zapisały się na kartach historii negatywnie. Dla mnie ciekawe są losy człowieka - kim on by nie był i z jakiego kraju nie pochodził - a które zamierzam tutaj rzetelnie opisać. Nie stosuję żadnych podziałów, oprócz tego, aby dane posty segregować według narodowości (alfabetycznie) niżej wymienionych osób.

BELGIA.

Renee Lemaire - Bohaterski anioł z Bastogne (Belgia).

FRANCJA:

Gabrielle "Coco" Chanel - zawiła historia kobiety sukcesu i jej słynnych perfum - "Chanel Nº 5". 

NIEMCY:

Porucznik Ernst Hess - As Myśliwski Cesarstwa Niemieckiego z I Wojny Światowej, pochowany w Wiesbaden, Südfriedhof (Hesja, Niemcy).

Generalmajor Rudolf Henrici - Generał major podczas II Wojny Światowej, pochowany w Wiesbaden, Südfriedhof (Hesja, Niemcy).

Porucznik Friedrich Lengfeld - niemiecki oficer z 275. Dywizji Piechoty, który poświęcił swoje życie podczas próby ratowania wroga. 

Jacob Hudson Nacken - niemiecki 221-centymetrowy cyrkowiec w Wehrmachcie.

POLSKA:

Porucznik Janusz Zbyszyński - Polski oficer zestrzelony nad Kretą (Grecja).

Kapitan Eugeniusz Przysiecki - pilot 300. Dywizjonu Bombowego "Ziemi Mazowieckiej" zestrzelony nad Francją. 

Kapitan Władysław Wyganowski - pilot 300. Dywizjonu Bombowego "Ziemi Mazowieckiej" zestrzelony nad Kolonią (Cmentarz Wojenny w Hotton, Belgia)  

STANY ZJEDNOCZONE:

Szeregowy Gaetano "Guy" Raymond Benza - żołnierz z 279. Kompanii Portowej 505. Batalionu Portowego Armii Stanów Zjednoczonych.

Kapitan Thomas Moffatt Burriss - 504. Pułk Piechoty Spadochronowej (dowódca kompanii "I"), 82 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych.

Sierżant Clinton E. Riddle - 325. Pułku Piechoty Szybowcowej, 82. Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych.  

Sierżant Sylvester Antolak - amerykański bohater o polskich korzeniach służący w 3. Dywizji Piechoty (z cyklu "Odznaczeni Medalem Honoru").

T/Sgt. Carey, Charles, F. Jr. - amerykański żołnierz 100. Dywizji Piechoty ratujący własnych ludzi z okrążenia (z cyklu "Odznaczeni Medalem Honoru"). 

Podpułkownik Frederick Eliphaz Smith - dramat 77. Dywizji Piechoty i bohaterska śmierć w argońskim lesie (z cyklu "Odznaczeni Medalem Honoru").  

WŁOCHY:

Ayrton Senna - historia życia i śmierci brazylijskiej gwiazdy Formuły 1 - Imola (region Emilia-Romania)  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz